AĞRI DAĞI’NDA ARAMA KURTARMA EKİPLERİ 24 SAAT GÖREVDE

AĞRI DAĞI’NDA ARAMA KURTARMA EKİPLERİ 24 SAAT GÖREVDE

AĞRI DAĞI’NDA ARAMA KURTARMA EKİPLERİ 24 SAAT GÖREVDE


Doğubayazıt Nuh’un gemisi arama kurtarma derneği, dernek başkanı Ahmet Ertuğrul öncülüğünde 15 kişilik üyesi ile Ağrı Dağı 3500-4200 mt. Kış arama kurtarma eğitim kampına geçti.

BAŞKAN ERTUĞRUL ÖNCÜLÜK ETTİ

Ağrı’da ilk projeyi başlattığını açıklayan D.N.A.K başkanı Ahmet Ertuğrul, “Biz burada 15 kişilik ekip ile yola çıktık, Paraşüt öncülüğünde Ağrı Dağı 3500-4200 mt. Kış arama kurtarma eğitim kampına geçtik” diye konuştu.

Başkan Ertuğrul faaliyetleri ile ilgili bilgiyi şu şekilde açıkladı: “3500 mt. Ana kamp ve çevresinde buzlarla kaplı bölgelerde teknik tırmanış, buzul duvarı ve çığ eğitimi verilecektir 20 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında faaliyetimiz devam edecektir.”

Başkan Ertuğrul: “Ülkemizin deprem fay hatlarının üzerinde olması ve her an bir felakete karşı karşıya kaldığımız bu ani felakete karşı müdahale ekiplerimizin daha verimli, başarılı, acil müdahale edebilmesi için bu tür eğitimlerimizi geceleri eksi 34 derece varan soğuklar ve fırtınalar demeden, gündüz, 22-26 eksi hava şartlarına rağmen devam edeciğiz” açıklamalarında bulundu

“Ülkemizin her köşesinde 24 saat tüm halkımızın yanında olduğumuzu yine hatırlatırız.” Diyen Başkan Ahmet Ertuğrul, D.N.A.K ailemizin her geçen gün büyümeye, yeni üyeleri ile daha güçlendiğini belirtti. 

Başkan Ertuğrul konuşmasını şu şekilde tamamladı:  “Hepimizin görevinin ihtiyaç olunca her canlının yardımına koşmak olduğunu söyleyen başkan Ertuğrul, “Ağrı dağından eğitim kapımızdan selamlar gönderiyorum, şimdiden 8 mart dünya kadınlar gününü de kutlarım. Barış ve şiddetin olmadığı sıcak yuvaların mutlu, huzurlu, sağlıklı, güzellikler içinde olmasını diliyorum” haber Zeki Erdoğan Doğubeyazıt