AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma

AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma

AK Parti’de başlayan ilçe danışma meclislerinin bir yenisi önceki gün Dilovası’nda gerçekleşti. 52.si gerçekleşen ilçe danışma meclisine partililer yoğun ilgi gösterdi.
AK Parti Kocaeli’de başlattığı ilçe danışma meclislerinin bir yenisi Dilovası’nda gerçekleşdi. Dilovası Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 52. İlçe Danışma meclisine AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, il yöneticileri, misafir ilçe başkanları, misafir belediye başkanları, MHP Dilovası İlçe Başkanı Ali Osman Ayaz, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda partili katılım gösterdi
DİVAN BAŞKANLIĞINI KOCABAY YAPTIDanışma meclisinin Divan başkanlığını İlçe Başkan Yarımcısı Mahmut Kocabay yaparken divanda ise Fatih Ünsal, Ebru Bağri, Rıdvan Eriden ve Ayşegül İncekaya yer aldı. Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Kocabay, düzenlenen 52. İlçe danışma meclisinin hayorlı olmasını diledi.
Danışma meclisinin açılış konuşmasını yapan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut şunlara değindi; “Düzenlediğimiz 52. Danışma toplantımıza hoş geldiniz. AK Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar Dilovası’nda AK Parti’ye her zaman sahip çıktınız. 
Yeni partiler kurulurken bile sizler bu salonları doldurarak Ak Parti’ye sahip çıkmaya devam ediyorsunuz. 6 yıl evvel 17/18 Aralık’ta FETÖ olayları üstümüze geliyordu. O dönem partimiz bize ilçe başkanlığı görevi vermişti. Hain terör örgütünün operasyon yapmaya başladığı günlerde o seçimleri almamız zora girecek diye düşünmüştüm. O günkü belediye başkanımız şuan ki iftarımız Cemil Yaman ile birlikte sahaya inerek belediye başkanlığı seçimini kazandık. Bu dönemde de Hamza Şayir belediye başkan adayımız olarak gösterildi. Biz hiçbir zaman Dilovası’nda seçimi kaybedeceğimizi düşünmedik. Hep birlikte çalışıp bugünlere geldik. Bizler AK Parti’ye sevdalıyız. AK Parti’yi bir dava hareketi olarak görüyoruz. Dilovası bugüne kadar olduğu gibi AK Parti’nin yanında olmaya devam edecek ve tüm seçimlerden galibiyetle çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.
ARTUT VE SARICA ÇALIŞMALARINI ANLATTILARAkbulut’un ardından AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca birer konuşma yaparak çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.
206 DÖNÜMLÜK MİLLET BAHÇESİ
Daha sonra konuşan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ise “Biz bu yola çıkarken hep beraber inandık ve hep birlikte yola çıktık. Allah bizi, bize güvenenlere karşı mahcup etmesin. Göreve başladığımız günden bu yana birçok faaliyette bulunduk. Biz fazla konuşmadan icraat yapacağız dedik. İcraat yapmaya başladık. Sizlere söz verdik ve bu doğrultuda durmadan çalışıyoruz. Millet Bahçesi projemiz 98 dönümü 206 dönüme çıkarak Dilovası’na kazandırıyoruz. Büyükşehir’in desteği ile yakın zamanda çalışmalar bitecek. Büyükşehirimizin desteğiyle Eynerce Kavşağı’ndaki çalışmalarımız sürüyor inşallah birkaç aya açacağız. Dilovası’ndan gitmek üzere olan Gümrük Binası’nı tekrar ilçemize kazandırarak hem Tavşancıl mahallemizin canlanması hemde istihdamın artmasını sağlayacağız.
TIR PARKIMIZI YAPIYORUZ
Mimar Sinan Parkımızı kendi öz kaynaklarımızla yaptık ve Dilovası’na kazandırıyoruz. GEBKİM’le yaptığımız istişareler sonucunda Gebkim Anaokulu’nu ilçemize kazandıracağız. İnşallah Tavşancıl’a da yine GEBKİM ile birlikte kuracağımız Kürek spor kulübü ile de gençlerimize güzel bir tesis kazandıracak ve Dilovası’nın adını bu sporla da duyuracağız. Tepecik Köyü’ndeki mesire alanında ciddi çalışmalar yapıp, bölge halkımızın hizmetine sunacağız. Seçim sürecinde de söz verdiğimiz TIR parkı konusunda yaptığımız görüşmeler sonucunda 50 dönüm alanı belediyemize kazandırarak TIR parkı yapıyoruz. Şehir merkezinde TIR kalmayacak şekilde TIR parkımızı yapacağız.
HER MAHALLEYE DİJİTAL KÜTÜPHANETren istasyonlarını halkımıza kazandırıyoruz. Gençlerimiz için Dilovası’nın her mahallesine dijital kütüphane kazandıracağız. Kültür merkezinin içerisinde SEDAŞ merkezi açtık. Tavşancıl ve Köseler’e PTT şubesi kazandırdık” açıklamasında bulundu. Şayir, yaptığı çalışmalardan söz ederek konuşmalarını sonlandırdı.DİLOVASI’NA DESTEK TEŞEKKÜRÜ
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş açıklamalarında şunları belirtti; “Biz Dilovası’na her gelişimizde mutluluğu ve memnuniyeti buluyoruz. Dilovası olarak Ak Parti’ye en büyük desteği verdiniz. Hepinize şükranlarımı arz ediyorum. İşimiz bitmedi, bu aşk hikayesi geleceğe emin adımlarla devam edecek.
YENİDEN YOLA KOYULMA VAKTİDİR
Bir gerçeği hiç unutmayalım küresel güçler diye ifade edilen güçler o girdikleri yerlerden çıktıkları zaman mutluluk ve huzur bırakmadılar. 17 Aralık 2013 FETÖ terör örgüt yargı darbesiyle hükümeti devirmeye kalktılar. O gün bir irade koyan Cumhurbaşkanımız bir mücadeleye girdi. O mücadelede yalnız kaldık. Ağır bedeller ödettirdiler bu insanlara. Dışarıdan ülkemiz üzerinde emelleri olan kirli eller ve ülkemiz içinde onların taşeronları var. İşte onlara karşı hep birlikte el ele ve gönül gönüle ülkemiz için mücadele etmeliyiz. 7. Kongre sürecini başlatırken, birlik ve beraberlik için yeniden yola koyulma vakti dedik. Bu şekille yola çıktık ve delege seçimlerini yaptık. İnşallah kongrelerimizi de iyi bir şekilde sonuçlandırarak yolumuza devam edeceğiz”dedi.Konuşmaların ardından program basına kapalı olarak devam ederken, partililer sorun ve taleplerini ilettiler. 

AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma
AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma
AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma
AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma
AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma
AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma
AK Dilovası’nda yoğun katılımlı danışma